B32671Z6103K000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
WIMA
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
WIMA
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32671Z6103K000
DigiKey Part Number
495-B32671Z6103K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32671Z6103K000
Description
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32671Z6103K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Automotive; Power Factor Correction (PFC)
Voltage Rating - DC
630V