B32654A7154J000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 244
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.15 µF Film Capacitor 500V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32654A7154J000
DigiKey Part Number
B32654A7154J000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32654A7154J000
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 1.25KVDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32654A7154J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Size / Dimension
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.827" (21.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±5%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
500V
Applications
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Voltage Rating - DC
1250V (1.25kV)