B32529C6682J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C6682J189
DigiKey Part Number
B32529C6682J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C6682J189
Description
CAP FILM 6800PF 5% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32529C6682J189 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
400V