B32529C1334M189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C1334M189
DigiKey Part Number
B32529C1334M189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1334M189
Description
CAP FILM 0.33UF 20% 100VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32529C1334M189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.138" W (7.30mm x 3.50mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
100V