B32521C0155J000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 1.315
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
1.5 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32521C0155J000
DigiKey Part Number
495-1170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521C0155J000
Description
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32521C0155J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
40V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
63V