B32520C1684J000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 3.569
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 914
Cornell Dubilier Knowles
0.68 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32520C1684J000
DigiKey Part Number
495-1165-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C1684J000
Description
CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32520C1684J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
63V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
100V