B32520C1224M289
DigiKey Part Number
B32520C1224M289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C1224M289
Description
CAP FILM 0.22UF 20% 100VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32520C1224M289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
63V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
100V