B32520C1105J000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 64
Datasheet
1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32520C1105J000
DigiKey Part Number
B32520C1105J000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C1105J000
Description
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32520C1105J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
63V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
100V