B32021A3182M000
DigiKey Part Number
B32021A3182M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32021A3182M000
Description
CAP FILM 1800PF 20% 300VAC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32021A3182M000 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
300V