ALT4532M-171-T001 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ALT4532M-171-T001 |
Description | XFRMR LAN 1CT:1CT 170UH |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 170µH LAN Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ALT4532M-171-T001 Models |
Category | Inductance 170µH |
Manufacturer TDK | Turns Ratio - Primary:Secondary 1CT:1CT |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm) |
Transformer Type LAN | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |