ALT4532H-121-T10G
DigiKey Part Number
445-175378-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175378-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175378-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALT4532H-121-T10G
Description
PULSE TRANSFORMERS FOR LAN INTER
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120µH LAN Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ALT4532H-121-T10G Models
Category
Inductance
120µH
Manufacturer
TDK
Turns Ratio - Primary:Secondary
1CT:1CT
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Transformer Type
LAN
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C