ACP3225-102-2P-T000
DigiKey Part Number
445-8637-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8637-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8637-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACP3225-102-2P-T000
Description
CMC 1.5A 2LN 1 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 1.5A DCR 50mOhm (Typ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACP3225-102-2P-T000 Models
Category
Current Rating (Max)
1.5A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm (Typ)
Series
Voltage Rating - DC
60V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz