ACM1513-551-2PL-TLHF
DigiKey Part Number
445-9331-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9331-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9331-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM1513-551-2PL-TLHF
Description
CMC 10A 2LN 550 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 550 Ohms @ 100 MHz 10A DCR 4mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM1513-551-2PL-TLHF Models
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.591" L x 0.512" W (15.00mm x 13.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
550 Ohms @ 100 MHz