D1SE480-24-A4
DigiKey Part Number
285-D1SE480-24-A4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D1SE480-24-A4
Description
AC/DC CONVERTER 24V 480W
Detailed Description
AC or DC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 20A
Category
Current - Output (Max)
20A
Power (Watts)
480W
Series
Voltage - Isolation
5 kV
Efficiency
95.1%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.09" L x 2.36" W x 4.92" H (129.3mm x 59.9mm x 125.0mm)
DC Voltage - Input (Min)
110V
DC Voltage - Input (Max)
250V
Voltage - Output 1
24V