ZWQ130-5224/A
DigiKey Part Number
285-ZWQ130-5224/A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWQ130-5224/A
Description
AC/DC CNVT 5V 12V 24V -12V 130W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 4 Output 5V 12V -12V 24V 85 ~ 265 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZWQ130-5224/A Models
Category
Current - Output 2
4 A
Mfr
Current - Output 3
4 A
Series
Current - Output 4
2 A
Packaging
Bulk
Power (Watts)
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Type
Enclosed
Voltage - Isolation
3 kV
Number of Outputs
4
Efficiency
72%
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Voltage - Output 1
5V
Features
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Output 2
12V
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Output 3
-12V
Size / Dimension
8.86" L x 4.17" W x 1.38" H (225.0mm x 106.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output 4
24V
Approval Agency
CE
Current - Output 1
15 A