CS45SL2GA220JANKA
DigiKey Part Number
445-15865-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS45SL2GA220JANKA
Description
CAP CER 22PF 300/440VAC SL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 300VAC/440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS45SL2GA220JANKA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200, X1, Y2
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)