CD45SL2GA470JYNKA
DigiKey Part Number
445-15832-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD45SL2GA470JYNKA
Description
CAP CER 47PF 440VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CD45SL2GA470JYNKA Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C