CC45SL3DD391JYNNA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 445-15985-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC45SL3DD391JYNNA |
Description | CAP CER 390PF 2KV SL RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 390 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC45SL3DD391JYNNA Models |
Category | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage, Low Dissipation Factor |
Series | Applications |
Packaging Bulk | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.295" (7.50mm) |