SGP.1575.25.4.C.02 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 52
Datasheet
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Solder Surface Mount
SGP.1575.25.4.C.02
DigiKey Part Number
931-1017-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGP.1575.25.4.C.02
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
VSWR
1.5
Part Status
Obsolete
Gain
2dBic
RF Family/Standard
Navigation
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Frequency Range
1.571GHz ~ 1.579GHz