OMB.868.B12F21
DigiKey Part Number
931-1520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMB.868.B12F21
Description
868MHZ 12DBI OMNI ANTENNA WITH N
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Straight N Type Female Bracket Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OMB.868.B12F21 Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Packaging
Tube
Gain
11.4dBi
Part Status
Active
Power - Max
50 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency (Center/Band)
865MHz
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Frequency Range
860MHz ~ 870MHz