MFX3.07.0150C
DigiKey Part Number
931-1508-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFX3.07.0150C
Description
CAT M1 WIDE BAND FLEX ANTENNA 69
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LTE Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFX3.07.0150C Models
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
0.21dBi, 0.36dBi, 3.07dBi, 3.1dBi, 3.68dBi, 4.51dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 150mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
707.5MHz, 737.5MHz, 1.733GHz, 1.88GHz, 1.96GHz, 2.133GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
698MHz ~ 3GHz