L37S400D15M
DigiKey Part Number
L37S400D15M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L37S400D15M
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 400A
Detailed Description
Current Sensor 400A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Unidirectional Module
Category
Output
Ratiometric, Voltage
Mfr
Linearity
±1%
Series
Voltage - Supply
15V
Response Time
3µs
Current - Supply (Max)
20mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C