L01Z150S05
DigiKey Part Number
MT7175-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L01Z150S05
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 150A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 150A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L01Z150S05 Models
Category
Frequency
DC ~ 100kHz
Mfr
Linearity
±1%
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
5V
Part Status
Active
Response Time
10µs
For Measuring
AC/DC
Current - Supply (Max)
15mA
Sensor Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C