TMK325BJ225MHHT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 1.123
Datasheet
2.2 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK325BJ225MHHT
DigiKey Part Number
587-3495-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK325BJ225MHHT
Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TMK325BJ225MHHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)