MSASU063SCG101JFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASU063SCG101JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASU063SCG101JFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASU063SCG101JFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASU063SCG101JFNA01
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MSASU063SCG101JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)