MSAST105AC6105MFNA01
DigiKey Part Number
587-MSAST105AC6105MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSAST105AC6105MFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSAST105AC6105MFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST105AC6105MFNA01
Description
CAP CER 1UF 25V X6S 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MSAST105AC6105MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)