MLAST021SCG1R1CWNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
1.1 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 008004 (0201 Metric)
MLAST021SCG1R1CWNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST021SCG1R1CWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST021SCG1R1CWNA01
Description
CAP CER 1.1PF 25V C0G/NP0 008004
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLAST021SCG1R1CWNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.005" (0.14mm)