Image for MLASH168SSD331KTNA01 is not available
MLASH168SSD331KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASH168SSD331KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASH168SSD331KTNA01
Description
CAP CER 330PF 100V LOWDISTORTION
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLASH168SSD331KTNA01 Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)