HMJ212KB7102MDHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
Datasheet
TDK
1000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMJ212KB7102MDHT
DigiKey Part Number
HMJ212KB7102MDHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMJ212KB7102MDHT
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMJ212KB7102MDHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)