TYETGDJAYF-24.000000
DigiKey Part Number
1664-TYETGDJAYF-24.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYETGDJAYF-24.000000
Description
XTAL OSC TCXO 24.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 2.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)