OTJMDLVANY-100.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 15
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
SiTime
In Stock: 0
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
OTJMDLVANY-100.000000
DigiKey Part Number
1664-OTJMDLVANY-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OTJMDLVANY-100.000000
Description
XTAL OSC XO 100MHZ 2.5V LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
50mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)