OTEMDLVANY-125.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Aker Technology Corp
In Stock: 1.000
Datasheet
SiTime
SiTime
Renesas Electronics Corporation
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
OTEMDLVANY-125.000000
DigiKey Part Number
1664-OTEMDLVANY-125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OTEMDLVANY-125.000000
Description
XTAL OSC XO 125MHZ 3.3V LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
50mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)