ODJMDLLTNF-200.000000
DigiKey Part Number
1664-ODJMDLLTNF-200.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODJMDLLTNF-200.000000
Description
OSC XO 200MHZ 2.5V LVPECL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
95mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.073" (1.85mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
95mA