TG-APC93-320-320-2.0-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 2
Datasheet
Thermal Pad Gray 320.00mm x 320.00mm Square
TG-APC93-320-320-2.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-APC93-320-320-2.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-APC93-320-320-2.0-0
Description
THERM PAD 320X320MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
320.00mm x 320.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Series
Material
Non-Silicone
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
2.0W/m-K