RR1220P-2152-D-M
DigiKey Part Number
408-1749-2-ND - Tape & Reel (TR)
408-1749-1-ND - Cut Tape (CT)
408-1749-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR1220P-2152-D-M
Description
RES SMD 21.5KOHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RR1220P-2152-D-M Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)