RG2012V-1541-W-T1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.54 kOhms ±0.05% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG2012V-1541-W-T1
DigiKey Part Number
RG2012V-1541-W-T1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG2012V-1541-W-T1
Description
RES SMD 1.54KOHM 0.05% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG2012V-1541-W-T1 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)