RG2012Q-44R2-D-T5 is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 976
YAGEO
44.2 Ohms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG2012Q-44R2-D-T5
DigiKey Part Number
RG2012Q-44R2-D-T5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG2012Q-44R2-D-T5
Description
RES SMD 44.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG2012Q-44R2-D-T5 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)