RG2012P-684-D-T5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RG2012P-684-D-T5 |
Description | RES SMD 680K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RG2012P-684-D-T5 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |