RG1005P-95R3-D-T10 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 130
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
95.3 Ohms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG1005P-95R3-D-T10
DigiKey Part Number
RG1005P-95R3-D-T10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG1005P-95R3-D-T10
Description
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG1005P-95R3-D-T10 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)