PRG3216P-3302-B-T5
DigiKey Part Number
PRG3216P-3302-B-T5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PRG3216P-3302-B-T5
Description
RES SMD 33K OHM 1W 1206 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 kOhms ±0.1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PRG3216P-3302-B-T5 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)