PAT0510S-C-0DB-T10
DigiKey Part Number
PAT05S0TR-ND - Tape & Reel (TR)
PAT05S0CT-ND - Cut Tape (CT)
PAT05S0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAT0510S-C-0DB-T10
Description
RF ATTENUATOR 0DB 50OHM 0402
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 0dB 0 Hz ~ 10 GHz 50 Ohms 32mW 0402 (1005 Metric)
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 10 GHz
Manufacturer
Susumu
Power (Watts)
32mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Impedance
50 Ohms