SRX324801120KBA
DigiKey Part Number
5025-SRX324801120KBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRX324801120KBA
Description
RX 1 COIL 2 LAYER 12UH 3000MA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Coil, 1 Layer 12µH Wireless Charging Coil Receiver 200mOhm Max
Category
Inductance
12µH
Manufacturer
Superworld Electronics (S) Pte. Ltd.
Tolerance
±10%
Series
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
3A
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Receiver
Size / Dimension
1.89" L x 1.26" W x 0.06" H (48.0mm x 32.0mm x 1.6mm)