SXT32410DB38-36.000M | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2388-SXT32410DB38-36.000M-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SXT32410DB38-36.000M |
Description | CRYSTAL 36.000MHZ 10PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 36 MHz ±20ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SXT32410DB38-36.000M Models |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Bulk | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 36 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |