SXT22421BA27-37.400M
DigiKey Part Number
2388-SXT22421BA27-37.400M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22421BA27-37.400M
Description
CRYSTAL 37.400MHZ 21PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
37.4 MHz ±30ppm Crystal 21pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT22421BA27-37.400M Models
Category
Load Capacitance
21pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
37.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)