SXT22413DA16-20.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT22413DA16-20.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22413DA16-20.000M
Description
CRYSTAL 20.000MHZ 13 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±20ppm Crystal 13pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT22413DA16-20.000M Models
Load Capacitance
13pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)