SAW2127D58-32.768K
DigiKey Part Number
2388-SAW2127D58-32.768K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAW2127D58-32.768K
Description
CRYSTAL 32.768K 7PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency Tolerance
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Load Capacitance
7pF
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)