CPFC74NP-PS02H2A20
DigiKey Part Number
308-1559-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1559-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1559-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPFC74NP-PS02H2A20
Description
CMC 2A 2LN 200 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200 Ohms @ 20 MHz 2A DCR 120mOhm (Typ)
Category
Impedance @ Frequency
200 Ohms @ 20 MHz
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Current Rating (Max)
2A
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
120mOhm (Typ)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.374" L x 0.224" W (9.50mm x 5.70mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.200" (5.08mm)