CD54NP-150MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 2
Datasheet
15 µH Unshielded Inductor 1.3 A 140mOhm Max Nonstandard
CD54NP-150MC
DigiKey Part Number
308-1862-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD54NP-150MC
Description
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CD54NP-150MC Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.191" (4.85mm)