CR43NP-150MC
DigiKey Part Number
308-2202-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2202-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2202-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR43NP-150MC
Description
FIXED IND 15UH 850MA 235 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 235mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
235mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
28MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)