Image for CPFC54-510S is not available
CPFC54-510S
DigiKey Part Number
308-CPFC54-510S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPFC54-510S
Description
CMC 51UH 600MA 2LN SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600mA DCR 160mOhm (Typ)
Category
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Current Rating (Max)
600mA
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
160mOhm (Typ)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.193" (4.90mm)